email: biuro@fast-software.pl tel: (+48) 693 901 183

PL EN
fastGIS
Paszportyzacja sieci w fastGIS

fastGIS to innowacyjny systemem informatyczny, służący przede wszystkim do paszportyzacji sieci teleinformatycznej. Został zbudowany przy wykorzystaniu bazy danych ORACLE SQL oraz środowiska fastGIS, przeznaczonego do projektowania aplikacji typu GIS.

dowiedz się więcej

Wyróżnienia, raporty i wydruki

FastGIS daje możliwość wyróżnienia elementów mapy oraz fragmentów sieci według praktycznie nieograniczonych parametrów wskazanych przez użytkownika. Jedynym warunkiem jest obecność niezbędnych informacji ewidencyjnych w samej bazie danych.

Program dokonuje wyróżnienia nie tylko danego elementu, lecz również danych powiązanych, zestawiając elementy w grupy kategorii. Na przykład, jeśli wskażemy trasę, z bazy zostaną wybrane wszystkie elementy z nią związane. Zostaną one wyświetlone na liście, a wskazując z kolei konkretny element na liście, zostaniemy przeniesieni na dany element na mapie.

Dodatkowym atutem paszportyzacji w fastGIS jest wiele raportów koniecznych do realizowania standardowych zadań. Jeśli trzeba wytworzyć raport zupełnie nowatorski – nie ma problemu. FastGIS umożliwia tworzenie dowolnie złożonych zestawień. Ich wyniki mogą być następnie wizualizowane na mapie w postaci wyróżnień. Uzyskane wyniki można także zapisać jako arkusz MS Excel lub plik tekstowy i dokonać dalszej analizy. No i najważniejsze, fastGIS generuje raporty do UKE: PIT i SIDUSIS !.

System posiada mechanizmy wydruków odznaczonych fragmentów map oraz wygenerowanych schematów infrastruktury. Istnieje także możliwość drukowania paszportów elementów sieci teleinformatycznej, które posłużą na przykład służbom technicznym czy do archiwizowania informacji.