email: biuro@fast-software.pl tel: (+48) 693 901 183

PL EN
Asystent Sprzedaży AS!

Asystent Sprzedaży AS! To w pełni nowoczesny system obsługi firmy klasy mini ERP. AS przeznaczony jest do wielostanowiskowej pracy w małych przedsiębiorstwach. Pozwala na wyraźne usprawnienie pracy działu handlowego, prowadzenie kilku magazynów, wspomaga także samą obsługę sprzedaży i kontroluje stan należności oraz zobowiązań. Program AS v10 generuje pliki JPK_VAT w formacie z uwzględnieniem grup GTU (w zakresie dokuemtów wystawionych w programie AS), JPK_FA i JPK_MAG.

dowiedz się więcej

Do pobrania

Program AS - Asystent Sprzedaży - wersja 10.0.1.0

Pobierz program AS wersja 10.2.0.0

Ceny programu As-Asystent Sprzedaży i aktualizacji.

Zmiany w wersji 10.2.0.0

  • Raport JPK_V7K (2), JPK_V7M (2)

Program w wersji darmowej nie zawiera raportów JPK oraz posiada ograniczenia na ilość wystawionych dokumentów w roku. Można wystawić maksymalnie 100 dokumentów. W wersji darmowej możliwa jest praca na jednym magazynie.

Pełny pakiet instalacyjny zawiera w pełni funkcjonalną wersję programu AS-Asystent Sprzedaży, serwer bazy danych PostgreSQL v9.4, dokumentację oraz zestaw ćwiczeń, pozwalających na poznanie podstawowych funkcji programu.

W celu zainstalowania serwera bazy danch PostgreSQL należy po zainstalowaniu programu AS-Asystent Sprzedaży uruchomić program ASInstallPostrgreSQL.exe. Jeżli serwer bazy danych PostgreSQL był już wcześniej zainstalowany nie wolno go ponownie instalować.

AS-Asystent Sprzedaży od wersji 7 wymaga zainstalowania serwera bazy danych PostgreSQL v9.4. Poniżej znajduje się opis aktualizacji programu do wersji 7 lub 8  z wersji 3,4,5 lub 6. 

Aktualny plik z licencją do programu można pobrać po zalogowaniu się na konto utworzone na naszej stronie. Mogą go pobrać użytkownicy wersji darmowej wersji oraz użytkownicy którzy mają wykupiony abonament na aktualizację programu.   

Plik z licencją wysyłany jest pocztą na adres e-mail podany przy tworzeniu konta. Po otrzymaniu pliku z licencją, należy go zapisać na dysku i wczytać do programu.

Po każdorazowym wczytaniu pliku z licencją należy:

  • sprawdzić poprawność pobranego z licencji numeru NIP ( System -> Ustawiania administracyjne-> Informacje o podmiocie ).
  • sprawdzić poprawność danych firmy znajdujących się w stopce dokumentów

UWAGA: W celu uaktualnienia poprzednich wersji programu, należy przed instalacją wykonać archiwum bazy danych, zainstalować program wraz z serwerem bazy danych PostgreSQL v 9.4 (jeżeli nie był wcześniej instalowany), zaimportować bazę danych z wcześniej utworzonego pliku archiwum.

Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak zaktualizować program AS - Asystent Sprzedaży opis dotyczy tylko tych aktualizacji programu gdzie wymagana jest zmiana serwera na PostgreSQL 9.4 czyli programów w wersji 3, 4, 5 lub 6.

 

Krok 1

Przed instalacją programu archiwizujemy bazę danych do pliku. 

Krok 2 

Sprawdzamy czy na komuterze nie jest już zainstalowany serwer baz danych PostgreSQL v9.4, jeżeli jest nie wolno go ponownie instalować.

Krok 3

Logujemy się na "Moje konto" i pobieramy plik z licencją do wersji 7.0.x.x programu AS-Asystent Sprzedaży. Plik z licencją zostanie wysyłany na adres e-mail podany przy zakadaniu konta.  

Krok 4

Instalujemy program As- Asystent Sprzedaży v7 i serwer bazy danych PostgreSQLv9.4. 

Krok 5

Importujemy bazę danych. Uruchamiamy program AsRestore.exe, który dostępny jest w katalogu z zainstalowanym programem AS-Asystent Sprzedaży. Wybieramy plik z archiwum bazy danych, podajemy nazwę bazy danych i parametry połączenia do serwera PostgreSQL.

Krok 6

Uruchamiamy program As-Asystent Sprzedaży i atualizujemy licencję.